Spoločná európska mena voči doláru oslabila

LONDÝN 7. novembra (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena vo štvrtok oslabila na sedemtýždňové minimum voči doláru. Dôvodom je nečakané zníženie úrokových sadzieb Európskej centrálnej banky (ECB).

Banka vo štvrtok znížila hlavnú úrokovú sadzbu na rekordných 0,25 %. Dôvodom bol prudký pokles inflácie. Hoci niektorí účastníci na trhu predpokladali, že ECB zníži úrokové sadzby, domnievali sa, že banka so znížením počká do decembra.

Spoločná európska mena poklesla o viac ako jedno percento na 1,33535 USD/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, posilnil na 81,128 bodu. Je to najvyššia úroveň za posledného jeden a pol mesiaca.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...