Spoločnosť Best Hotel Properties a.s. vypláca dividendy

29.6.2012

BRATISLAVA 29. júna (WBN/PR) – Akcionári spoločnosti Best Hotel Properties a.s.(BHP) na riadnom valnom zhromaždení rozhodli o vyplatení dividendy vo výške 7,7 milióna eur.

„V roku 2011, sme vykázali konsolidovaný čistý zisk vo výške 7,5 mil. EUR a čistý zisk podľa slovenských účtovných štandardov, z ktorého sa podľa slovenských zákonov dividenda vypláca, dosiahol viac ako 8,2 mil. EUR. Po odvode do zákonných fondov tak môžeme akcionárom na dividende vyplatiť 7,7 mil. EUR,“ uviedol detaily predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

Na každú akciu pripadá dividenda vo výške 22 centov, čo pri aktuálnej cene akcie 11,73 eur predstavuje dividendový výnos vo výške 1,9%. „Takýto dividendový výnos je štandardný, ba dokonca nadpriemerný v spoločnostiach, ktoré pôsobia v hotelovom odvetví vo svete,“ vysvetlil Babík.

Spoločnosť BHP za posledných 12 mesiacov zaznamenala rast hodnoty akcií o 6,0%. Akcie BHP boli v prvom štvrťroku tohto roka najviac obchodovaným akciovým titulom na Burze cenných papierov v Bratislave.

Riadne valné zhromaždenie spoločnosti Best Hotel Properties a.s sa konalo 28.6.2012 v bratislavskom hoteli Crowne Plaza, pričom akcionári okrem iného prerokovali a schválili riadnu aj konsolidovanú účtovnú závierku za rok 2011 a oboznámili sa so zámermi predstavenstva na rok 2012.

Spoločnosť Best Hotel Properties a.s. (BHP) je jednou z najväčších hotelierskych spoločností svojho
druhu v strednej a východnej Európe so základným imaním 350,25 miliónov Eur. Do portfólia hotelov
BHP okrem luxusného päťhviezdičkového hotela Baltschug Kempinski v Moskve patrí aj bratislavský
hotel Crowne Plaza, Kempinski Hotel River Park, Grand Hotel Kempinski HighTatras na Štrbskom
Plese, moskovský Hotel Kadashevskaya a reštaurácia Buddha – Bar v Prahe. Akcie Best Hotel
Properties a.s. sú kótované na paralelnom trhu Burzy cenných papierov v Bratislave.