Spoločnosť Hewlett-Packard prepustí 27-tisíc zamestnancov

SAN FRANCISCO 24. mája (WEBNOVINY) – Technologická firma Hewlett-Packard (HP) evidovala vo svojom druhom účtovnom štvrťroku pokles zisku aj tržieb a zároveň oznámila, že plánuje prepustiť okolo 8 % zamestnancov po celom svete, čiže o prácu príde zhruba 27-tisíc ľudí.

Spoločnosť v stredu informovala, že jej čistý zisk klesol o 31 % na 1,59 mld. USD, čiže 80 centov na akciu, z úrovne 2,3 mld. USD, čiže 1,05 USD na akciu, v rovnakom období vlaňajška.

Príjmy podniku sa v sledovanom štvrťroku znížili o 3 % na 30,69 mld. USD.

Bez započítania jednorázových položiek bol zisk spoločnosti 98 centov na akciu, zatiaľ čo analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali zisk 91 centov na akciu.

Spoločnosť HP, ktorá zamestnáva po celom svete viac ako 300 tis. ľudí, chce počas nasledujúcich rokov rušením pracovných miest naštartovať rast a ušetriť ročne 3,5 mld. USD.

Prepúšťanie spoločnosť zrealizuje hlavne prostredníctvom predčasného odchodu do dôchodku svojich zamestnancov. Šéfka podniku HP Meg Whitmanová povedala, že tretina plánovaného počtu zrušených pracovných miest pripadne na USA.

Prepúšťanie „nepriaznivo ovplyvní životy ľudí, ale v tomto prípade, je to absolútne nevyhnutnú pre dlhodobé zdravie spoločnosti,“ uviedla Whitmanová.

Kurz:
(1 EUR = 1,2659 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...