Spoločnosť PSA vykázala za prvý polrok stratu 819-miliónov

PARÍŽ 25. júla (WEBNOVINY) – Druhý najväčší európsky výrobca automobilov PSA Peugeot Citroën zaznamenal v prvom polroku tohto roka v divízii automobilov stratu 662 mil. eur a celkovo sa tak dostal do červených čísel.

Spoločnosť v sledovanom období vykázala čistú stratu v objeme 819 mil. eur, zatiaľ čo za prvých šesť mesiacov predchádzajúceho roka dosiahla zisk 806 mil. eur.

Automobilka zároveň oznámila, že plánuje ušetriť ďalších 1,5 mld. eur. Čistý dlh spoločnosti vplyvom predaja aktív klesol z decembrových 3,4 mld. eur na 2,4 mld. eur. Za prvých šesť mesiacov tohto roka klesli tržby spoločnosti o 5,1 % na 29,55 mld. eur.

Spoločnosť PSA už tento mesiac stratu avizovala spoločne s prepúšťaním, ktoré sa dotkne 8000 zamestnancov. Automobilka zároveň vtedy oznámila, že zatvorí závod vo Francúzsku.

Francúzska automobilka má na Slovensku závod v Trnave, ktorý je technologicky najnovší v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do začatia výroby 700 mil. eur.

V júni 2006 sa začala výroba modelu Peugeot 207. Už v prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. V novembri 2011 začal závod s výrobou modelu Peugeot 208.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...