Spotová cena zlata a ceny ropy klesli

NEW YORK 13. novembra (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok klesli. V skoršej časti obchodovania ich najprv podporili správy o tom, že dopyt po rope v októbri v Číne medziročne vzrástol o 6,5 %.

Obavy z dopadu spomaľujúcej svetovej ekonomiky na dopyt po pohonných hmotách však tlačili ceny čierneho zlata nadol. Decembrové dodávky londýnskej ropy Brent klesli o 33 centov na 109,07 USD za barel.

Ceny decembrových dodávok ľahkej americkej ropa zlacneli o 50 centov na 85,57 USD za barel.

V pondelok klesali aj ceny zlata. Prispela k tomu situácia v eurozóne. Investori predávali zlato a pristúpili k vyberaniu ziskov. Grécko dostalo od medzinárodných veriteľov viac času na splnenie podmienok pomoci, lídri eurozóny sa však v pondelok na ďalšej finančnej pomoci pre Grécko nedohodli.

Spotová cena zlata do 20:33 GMT klesla o 0,2 % na 1 727,39 USD za uncu. Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy ostali nezmenené na úrovni 1 730,90 USD za uncu.

Kurz:
(1 EUR = 1,2735 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...