Spotrebiteľské ceny v Írsku klesli viac, ako sa očakávalo

DUBLIN 12. júla (WEBNOVINY) – Írske spotrebiteľské ceny v júni oslabili trochu výraznejšie, ako sa očakávalo, a to o 0,2 %. Medziročná inflácia tak bola minulý mesiac na úrovni 1,7 %. Informoval o tom vo štvrtok štatistický úrad krajiny.

Ekonómovia, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že spotrebiteľské ceny v júni oslabia iba o 0,1 %. Medziročnú mieru inflácie odhadovali na úrovni 1,8 %.

V máji celková hladina spotrebiteľských cien v Írsku už druhý mesiac stagnovala a medziročná inflácia bola 1,8 %. Spotrebiteľské ceny v krajine podľa harmonizovaného indexu Európskej únie (HICP) minulý mesiac klesli rovnako ako podľa národnej metodiky, a to o 0,2 %. Medziročná írska júnová inflácia podľa metodiky EÚ bola 1,9 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...