Správa o ekonomike eurozóny posilnila dolár voči euru

LONDÝN 14. augusta (WEBNOVINY) – Euro v stredu najskôr posilnilo voči doláru, keď ho podporila správa o ekonomike eurozóny, ktorá sa v druhom kvartáli dostala z recesie.

Spoločná mena však vymazala zisky pod vplyvom rastúcich očakávaní, že americká centrálna banka (Fed) možno už budúci mesiac začne utlmovať stimulačné opatrenia.

Podľa predbežných údajov štatistického úradu EÚ ekonomika eurozóny v druhom štvrťroku posilnila o 0,3 %, čo podľa analytikov naznačuje, že hospodárske zotavenie v menovej únii získava pevnejší základ.

Euro kleslo o 0,1 % na 1,3249 USD/EUR, keď sa v skoršom obchodovaní vyšplhalo na úroveň 1,3281 USD/EUR. Voči japonskému jenu dolár stagnoval na hodnote 81,82 JPY/USD a dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien sa pohyboval na úrovni 98,21 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...