Srbská spoločnosť podplácala v Ugande, dostala trest

WASHINGTON 4. januára (WEBNOVINY) – Svetová banka na dva a pol roka pozastavila spoluprácu so srbskou spoločnosťou na základe priznania ku korupcii počas projektu v africkej Ugande.

Stavebná firma Energoprojekt Niskogradnja potvrdila, že sa počas cestného a rozvojového projektu financovaného Svetovou bankou „nesprávala správne“, dodala banka. Zastavenie spolupráce znamená, že spoločnosť sa nebude môcť uchádzať ani o obchodné zákazky financované inými multilaterálnymi bankami.

Svetová banka v súčasnosti prehodnocuje svoj celkový postoj k finančnej pomoci Ugande, pretože v tejto východoafrickej krajine prekvitá korupcia, vrátane spreneverovania peňazí na úrade predsedu vlády.

Svoju pomoc už pozastavili aj ďalší darcovia, vrátane Veľkej Británie. Svetová banka je pritom najväčším multilaterálnym veriteľom a poskytuje krajine lacné úvery na zdravotníctvo a infraštruktúru. Uganda od banky podľa jej vlastných údajov dostáva 350 až 400 mil. USD ročne.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...