Standard & Poor’s potvrdila najvyšší rating Austrálie

SYDNEY 19. septembra (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s v stredu potvrdila rating Austrálie na najvyššej úrovni AAA so stabilným výhľadom. Agentúra však varovala, že závislosť Austrálie od Číny sa zvyšuje.

Austrália je len jedna z mála krajín, ktoré si udržali najvyšší rating. V druhom štvrťroku tohto roka dosiahlo hospodárstvo v krajine v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom slušný rast 0,6 % a v medziročnom porovnaní vzrástla austrálska ekonomika v sledovanom období až o 3,7 %.

Počas prvých troch mesiacov tohto roka však tempo rastu dosiahlo 1,4 %. Agentúra Standard & Poor’s informovala, že austrálsky rating odráža veľkú flexibilitu austrálskej menovej a rozpočtovej politiky a tiež ekonomickú odolnosť.

„Kým pretrváva silný dopyt po austrálskych komoditách z ázijských krajín a najmä Číny, veríme, že vyhliadky austrálskeho hospodárstva zostanú priaznivé,“ informoval Kyran Curry z agentúry Standard & Poor’s.

Austrália je jediná vyspelá krajina, ktorá sa počas globálnej hospodárskej krízy vyhla recesii, pretože ju podporil silný ázijský trh a tiež balíček vládnych podporných opatrení.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...