Standard & Poor’s znížila rating 16 španielskych bánk

MADRID 30. apríla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s znížila v pondelok rating 16 španielskych bánk.

Tento krok ratingovej agentúry sa týka aj banky Santander, ktorá je najväčším peňažným podnikom v eurozóne. Agentúra jej znížila dlhodobý a krátkodobý úverový rating na A-/A-2 zo stupňa A+/A-1. Ratingom pridelila negatívny výhľad.

Agentúra pristúpila k tomuto kroku po tom, ako v piatok znížila dlhodobý rating Španielska o dva stupne na BBB+ z úrovne A a pridelila mu negatívny výhľad.

Krajine tiež znížila krátkodobý rating na A-2 zo stupňa A-1. Svoj krok odôvodnila očakávaniami, že rozpočtový deficit krajiny sa bude v dôsledku poklesu ekonomiky prehlbovať.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...