Stavbárom sa v septembri darilo lepšie, medziročne prepadli

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Stavebná výroba na Slovensku v septembri oproti augustu klesla o 0,2 %, kým v rámci eurozóny sa znížila o 1,4 % a v celej EÚ sa zmenšila o 1,8 %.

V medziročnom porovnaní bol pokles výroby SR výraznejší ako v eurozóne aj EÚ.

Kým v rámci eurozóny stavebná produkcia klesla o 2,6 % a stavebný sektor celej EÚ sa zmenšil o 5,8 %, na Slovensku výroba oslabila o 14,9 %. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil v pondelok štatistický úrad EÚ Eurostat.

V medzimesačnom porovnaní stavebná produkcia v septembri klesla v jedenástich štátoch a vzrástla v troch. Najvýraznejší pokles nastal v Portugalsku (-13,4 %), Taliansku (-8 %), Rumunsku (-4 %) a Veľkej Británii (-3 %). Medzimesačný rast evidovali v Slovinsku (17,1 %), Nemecku (2,7 %) a vo Švédsku (1 %).

Medziročne stavebná výroba klesla v dvanástich členských krajinách EÚ a vzrástla vo Švédsku (4,5 %) a v Nemecku ( 4 %). Najväčší medziročný pokles nastal v Portugalsku (-18,2 %), Taliansku (-17,8 %), Poľsku (-16,7 %) a na Slovensku (-14,9 %).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...