Stimuly od Fed-u ekonomike USA nepomôžu, vyhásil Mitt Romney

WASHINGTON 6. augusta (SITA, Reuters) – Ďalšie kolo monetárnych stimulov od amerického Federálneho rezervného systému (Fed) ekonomike krajiny nepomôže. V nedeľu to vyhlásil republikánsky kandidát na prezidenta Mitt Romney.

Niekoľko nepriaznivých údajov z americkej ekonomiky podporilo predpoklady, že Fed urobí viac pre stimulovanie rastu a pristúpi k tretiemu kolu kvantitatívneho uvoľňovania.

„Som si istý, že Fed situáciu sleduje a pokúsi sa ekonomike pomôcť, nemyslím si však, že masívne nové kolo kvantitatívneho uvoľňovania pomôže tejto ekonomike,“ povedal Romney pre CNN.

Podľa jeho slov bolo prvé kolo kvantitatívneho uvoľňovania do určitej miery efektívne. Druhé kolo však už podľa Romneyho nemalo na ekonomiku taký dopad v aký predstavitelia Fed-u dúfali. Minulý týždeň v stredu Fed avizoval, že je pripravený pristúpiť k nakupovaniu dlhopisov v prípade, že sa nepozdvihne ozdravovanie ekonomiky. Nezamestnanosť v krajine sa v júli zvýšila na 8,3 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...