Stovky mladých ľudí nájdu na východe prácu

PREŠOV/BARDEJOV 7. októbra (WEBNOVINY) – Sumou viac ako 2,5 milióna eur podporil v tomto roku Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Bardejove firmy a organizácie, ktoré vytvorili v rámci národného projektu nové pracovné miesta pre mladých do 29 rokov.

Úrad uzatvoril dohody s 226 zamestnávateľmi na vytvorenie 478 pracovných miest. Vnikli tak nové pozície v oblasti strojárenstva, stavebníctva, automobilového, potravinárskeho, obuvníckeho priemyslu a v službách. Dĺžka podpory bola dohodnutá na jeden rok, pričom zamestnávatelia majú záväzok zachovať pracovné miesto ešte ďalších šesť mesiacov.

Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca úradu Oliver Slosarčík, záujem bol ešte väčší, k 15. septembru evidovali 239 žiadostí od zamestnávateľov na vytvorenie 616 pracovných miest. Nie všetky vyhoveli kritériám. Aktuálne majú rozpracovaných deväť žiadostí, vďaka ktorým vznikne 17 pracovných miest pre mládež. Schvaľovací proces sa skončí do konca októbra.

Bardejovský úrad práce, pod ktorý patria okresy Bardejov a Svidník, bol pomerne úspešný aj vo vytváraní pracovných miest cez národný projekt určený pre samosprávy. Podľa Slosarčíka doteraz prijali 23 žiadostí od miest, obcí a rozpočtových organizácií, čím pomohli vytvoriť 36 pracovných pozícií.

Medzi žiadateľmi bolo mesto Giraltovce, desať obcí (Kobyly, Sveržov, Lenartov, Lukov, Komárov, Nižný Tvarožec, Stročín, Roztoky, Cernina a Radoma) a sedem rozpočtových organizácií samospráv, a to základné školy v Hertníku, Malcove, Nižnej Polianke, Giraltovciach, Cernine, ďalej Centrum voľného času vo Svidníku a Hornošarišské osvetové centrum Bardejov.

Obce s finančnou pomocou štátu vytvorili pracovné miesta v administratíve, ich rozpočtové organizácie zamestnali na dohody učiteľov a vychovávateľov v materských alebo základných školách.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...