Strach investorov oslabil kurz eura voči doláru

LONDÝN 16. augusta (WEBNOVINY) – Euro vo štvrtok oslabilo voči doláru.

Investori sa však obávali príliš agresívne spoločnú európsku menu vypredávať vzhľadom na očakávania, že Európska centrálna banka (ECB) nakoniec začne nakupovať dlhopisy, aby znížila náklady Španielska a Talianska na požičiavanie si. Euro si voči doláru odpísalo 0,1 % a kleslo na 1,2279 USD/EUR.

Voči japonskému jenu však spoločná európska mena posilnila, a to o 0,3 % na 97,34 JPY/EUR. Dolár voči jenu stúpol tiež o 0,3 % na 79,22 JPY/USD.

Predtým sa však na obchodovacej platforme EBS dolár dostal až na úroveň 79,361 JPY/USD, čiže najvyššie od polovice júla. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, posilnil na dvojtýždňové maximum 82,881 bodu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...