Streda bola pre ropu priaznivá, jej cena vyletela nahor

NEW YORK 16. augusta (WEBNOVINY) – Britská ropa Brent v stredu uzatvorila najvyššie za viac ako tri mesiace.

Prispeli k tomu údaje o poklese zásob tejto komodity v USA a očakávania nižšej produkcie v oblasti Severného mora pre sezónnu údržbu ťažobných zariadení.

Zásoby ropy v USA minulý týždeň podľa vládnych údajov klesli o 3,7 mil. barelov, pričom sa zmenšili tretí týždeň v rade.

Obchodovanie tiež podporili obavy z eskalácie napätia v regióne Blízkeho východu a očakávania ďalších stimulačných opatrení, ktorými by mohli centrálne banky vo svete podporiť hospodárske zotavenie.

Septembrové dodávky ropy Brent zdraželi o 2,22 USD na 116,25 USD za barel. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 90 centov na 94,33 USD za barel.

Ceny zlata v stredu po dvoch dňoch strát posilnili, keďže stagnujúca júlová spotrebiteľská inflácia v USA zvýšila očakávania ďalších stimulačných opatrení na podporu ekonomiky.

Vzácny kov podľa agentúry Reuters podporil aj zvýšený dopyt zo strany viacerých hedgeových fondov. Spotová cena zlata bola o 19:38 GMT na úrovni 1604,35 USD za uncu, čo bolo o 0,4 % viac ako utorňajšia záverečná hodnota.

Decembrové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zdraželi o 4,20 USD na 1 606,60 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...