Stredoslovenskí energetici začnú od apríla dodávať plyn

6.3.2012

Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE)

Stredoslovenská energetika dodáva energiu pre takmer 712 tisíc zákazníkov. Pôsobí najmä na strednom Slovensku, kde pôsobí už viac ako 85 rokov. Spoločnosť Stredoslovenská energetika je členom skupiny Electricité de France, ktorá v nej vlastní 49-percentný podiel. Zvyšok akcií drží v rukách štát.BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) – Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a.s. (SSE) začne dodávať svojim zákazníkom zemný plyn od apríla tohto roka.

„Reagujeme tak na súčasný európsky trend a dopyt zákazníkov, ktorí požadujú oba druhy energie od jedného dodávateľa,“ uviedla hovorkyňa SSE Jana Bolibruchová.

Stredoslovenskí energetici chcú ponúknuť v porovnaní s tradičným dominantným dodávateľom plynu 15-percentnú úsporu pre podnikateľov a organizácie a 11-percentnú úsporu pre domácnosti.

„Predpokladáme, že hlavný záujem o dodávku plynu bude najmä z radov firiem, priemyselných zákazníkov, či samospráv,“ doplnil riaditeľ divízie Obchod a služby spoločnosti SSE Szilárd Mangult.

Výška zľavy za dodávku plynu bude podľa neho závisieť od dĺžky trvania zmluvy.

Pre veľkých firemných zákazníkov s najväčšou spotrebou plynu bude SSE pripravovať individuálne ponuky. V segmente domácností ponúkne firma cenu za dodávku plynu nižšiu o 11 % v prípade trojročnej viazanosti zmluvy, 10 % pri dvojročnej viazanosti a 7 % pri zmluve na jeden rok.