Súboj klasického a online ekonomického software

1.10.2012

BRATISLAVA 1. októbra (WBN/PR) – Najväčší dodávatelia, ktorí sa za tento čas vyprofilovali, postupne pridávajú nové funkcie a zapracovávajú legislatívne zmeny. Viac-menej sú s rozdelením trhu spokojní a každý z nich si udržiava ustálený trhový podiel.

Situácia sa však môže čoskoro výrazne zmeniť. Na trhu sa objavili úplne nové, tzv. online riešenia, ktoré prinášajú úplne nový spôsob práce s ekonomickým software a výraznou mierou znižujú nároky na činnosti, ktoré museli používatelia doteraz riešiť okolo údržby klasického ekonomického software. Typickými činnosťami v tejto oblasti sú najmä inštalácie nových verzií a archivácia dát.

Zdá sa, že sa tradiční dodávatelia klasického ekonomického software začínajú obávať o svoje pozície, pretože začali uverejňovať na internete články, v ktorých sa snažia spochybniť výhody online ekonomického software akým je napríklad www.humanet.sk. Týmto však vyvolávajú úplne opačný efekt ako očakávali. Miesto toho, aby užívatelia prestali online riešeniam dôverovať, sa ľudia nespoliehajú iba na deklarácie jednej alebo druhej strany, ale majú možnosť si tvrdenia obidvoch táborov overiť v praxi. Takto paradoxne oveľa viac ľudí vyskúša novátorské online riešenie a môže si overiť, kto má vlastne pravdu.

Každý kto má záujem vidieť online ekonomický software, má možnosť sa zúčastniť jeho bezplatnej prezentácie. Podrobnosti o bezplatných prezentáciách sú dostupné na adrese www.humanet.sk. Zároveň si môže každý záujemca online ekonomický software bezplatne vyskúšať po bezplatnej registrácii na adrese www.humanet.sk.

Výrobcovia klasického ekonomického software si myslia, že ešte dlho potrvá, kým sa online ekonomický software presadí. Alebo si to možno nemyslia a chcú iba ľudí presvedčiť, že to tak má byť, pretože v danej situácii ani inú legálnu možnosť nemajú. Podobne si pred pár rokmi mysleli aj výrobcovia mobilných telefónov, že sa nemusia o svoje pozície obávať a dnes sú lídrami na trhu už iné spoločnosti, pretože priniesli radikálne iné riešenia vo forme smartfónov, ktoré si ľudia obľúbili.

Čas ukáže, ktorým smerom sa bude vývoj uberať. Či ostane v prevahe klasický ekonomický software alebo zvíťazí online ekonomický software. V každom prípade je jasné, že tým hlavným víťazom bude užívateľ, keďže vzájomným súperením obidvoch platforiem sa zvýši kvalita ako klasického, tak aj online ekonomického software.

Ak si aj Vy myslíte, že vývoj bude smerovať k online riešeniam, podporte ich zástupcu Humanet na Facebooku na adrese http://www.facebook.com/HumanetSoftware. Stačí mu dať Like.