Švajčiari evidujú miliardy eur, ku ktorým sa nikto nehlási

ŽENEVA 4. januára (WEBNOVINY) – Švajčiarske úrady evidujú viac ako päť miliárd eur nachádzajúcich sa na dôchodkových účtoch, ku ktorým sa nikto nehlási. Podľa piatkových informácií tamojších médií ide o 885-tisíc účtov s penziami, ktoré nakoniec presunuli do špeciálneho fondu.

Stalo sa tak po uplynutí lehoty dvoch rokoch, počas ktorých sa k peniazom nik neprihlásil. V priemere sa na jednom účte z takzvaného povinného druhého piliera nachádzalo 7500 švajčiarskych frankov, no podľa úradov sa na niektorých z nich nachádza aj milión. Polovica účtov podľa zistení patrí cudzincom, ktorí opustili krajinu.

Majiteľov sedemdesiat percent z nich sa podľa dostupných informácií nedá vystopovať, ale môžu sa o svoje peniaze stále prihlásiť.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...