Švajčiarska vláda očakáva pozitívny vývoj ekonomiky

ZÜRICH 18. marca (WEBNOVINY) – Švajčiarska ekonomika ťaží z náznakov zotavovania globálnej ekonomiky a rastúcej dôvery na finančných trhoch. V pondelok to uviedla švajčiarska vláda.

Štátny sekretariát pre ekonomické záležitosti (SECO) potvrdil výhľad rastu švajčiarskej ekonomiky v tomto roku na úrovni 1,3 % a mierne zlepšil odhad rastu ekonomiky na budúci rok z úrovne 2 % na 2,1 %. „Posledné ekonomické prieskumy naznačujú pozitívnejšiu náladu v zahraničí,“ uviedol SECO.

„Príležitosti na ďalší hospodársky rast na tento a budúci rok v dôsledku pretrvávajúcej stability domácej ekonomiky a lepšieho výhľadu v oblasti exportu vyzerajú dobre,“ uviedol ďalej SECO.

Štátny sekretariát ďalej predpokladá, že spotrebiteľské ceny vo Švajčiarsku stúpnu v tomto roku o 0,1 %. Decembrová prognóza počítala s rastom cenovej hladiny na úrovni 0,2 %. V budúcom roku dosiahne podľa SECO miera inflácie v krajine 0,2 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...