Svetová banka plánuje značne znížiť chudobu vo svete

WASHINGTON 3. apríla (WEBNOVINY) – Prezident Svetovej banky Jim Yong Kim v utorok vyzval medzinárodnú komunitu na prijatie záväzku ukončiť extrémnu chudobu vo svete do roku 2030.

Zároveň vyzval na zlepšenie životných podmienok najzraniteľnejších ľudí v rozvojových krajinách. Na dosiahnutie tohto cieľa je podľa Kima potrebné znížiť množstvo ľudí, ktorí žijú z nižších príjmov ako 1,25 USD na deň na úroveň troch percent z celkovej populácie sveta do roku 2030.

„Teraz je čas zaviazať sa k ukončeniu extrémnej chudoby,“ povedal Kim s tým, že tieto ciele pomôžu urobiť z rozvojových projektov prioritu.

Tieto projekty majú podľa Kima najväčší dopad práve na najchudobnejšie krajiny a znižujú nerovnosť medzi ľuďmi.

Analytici odhadujú, že miera chudoby v rozvojových krajinách bola v roku 2012 na úrovni 19 %, čo predstavuje 1,1 mld. ľudí. V roku 2010 bola táto miera 21 % a chudoba sa týkala 1,2 mld. ľudí.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...