Svetové zásoby ropy označili za pohodlné a ceny klesli

15.5.2013

NEW YORK 15. mája (WEBNOVINY) – Ceny ropy v utorok klesli. Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) totiž považuje svetové zásoby ropy za „pohodlné“.

IEA taktiež predpokladá, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) zvýši produkciu ropy o 200-tisíc barelov denne.

Ceny britskej ropy Brent poklesli o 22 centov a dostali sa na úroveň 102,60 USD za barel. Dodávky americkej ropy oslabili o 96 centov na 94,21 USD za barel.

Ceny zlata v utorok klesali štvrtý deň po sebe. Keďže sa americký akciový trh posilňoval a počas dňa sa dostal aj na novú rekordnú úroveň, záujem o bezpečnú investíciu do zlata poklesol.

Pod oslabenie zlata sa podpísalo aj rozhodnutie medzinárodnej ratingovej agentúry Fitch zlepšiť Grécku ratingové hodnotenie. Táto agentúra zlepšila svoj úverový rating Grécka o jeden stupeň s odôvodnením, že krajina urobila pokroky pri znižovaní rozpočtového deficitu a znižuje sa aj riziko jej vystúpenia z eurozóny. Spotová cena zlata do 18:26 poklesla o 0,4 % na 1 424,14 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii Comex zlacneli o 9,80 USD na 1 424,50 USD za uncu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...