Taliani plánujú zdaniť nezdravé limonády

RÍM 12. mája (WEBNOVINY) – Talianska vláda premiéra Maria Montiho našla ďalší spôsob, ako zvýšiť príjmy do štátnej pokladnice a bojovať tak proti vysokému deficitu verejných financií.

Minister zdravotníctva Renato Balduzzi navrhuje zdaniť nezdravé potraviny, pričom ako prvé si vzal na mušku limonády.

Za jednu fľašu sladeného sýteného nápoja by si teraz Taliani mali priplatiť tri centy, čo má do štátnej pokladnice priniesť ročne až 250 miliónov eur.

Balduzzi trvá na tom, že nová daň nepoškodí ani konzumentov, ani výrobcov. Podľa vlastných slov chce týmto opatrením bojovať proti nezdravému životnému štýlu Talianov.

„Kto zdravo je a žije, odľahčuje aj systém zdravotnej starostlivosti,“ cituje ho verejnoprávna rozhlasová stanica Rai Radio 1.

Spoločnosti vyrábajúce sýtené sladené nápoje však návrh považujú za nespravodlivý a pýtajú sa, prečo vláda nezdaní aj ďalšie druhy potravín, ktoré majú ešte negatívnejší vplyv na životosprávu.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...