Taliansko má najviac nezamestnaných ľudí od roku 1992

RÍM 1. marca (WEBNOVINY) – Sezónne upravená miera nezamestnanosti v Taliansku vzrástla v januári na 11,7 % z úrovne 11,3 % v decembri.

Dostala sa tak na najvyššiu úroveň od roku 1992, odkedy štatistický úrad údaje tohto typu zaznamenáva. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil v piatok.

Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, očakávali, že miera nezamestnanosti bude v prvom mesiaci tohto roka na úrovni 11,3 %. Nezamestnanosť medzi mladými ľuďmi tiež vzrástla na rekordnú úroveň 38,7 %, pričom v decembri bola 37,1 %.

Z údajov ďalej vyplýva, že zamestnanosť sa v sledovanom období znížila na 56,3 % z úrovne 56,5 % v decembri, nachádza sa tak na 13-ročnom minime.

Podľa analytikov skutočná výzva pre Taliansko spočíva vo zvýšení chronicky nízkej zamestnanosti a účasti na trhu práce, ktorá je medzi najnižšími spomedzi rozvinutých krajín, a to obzvlášť, čo sa týka žien, mladých a starších obyvateľov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...