Taliansko by mohlo mať záujem o záchranné fondy

BRUSEL 10. júla (WEBNOVINY) – Taliansko by mohlo mať záujem o záchranné fondy eurozóny na podporu dlhopisov krajín, ktoré sú v súlade s európskymi záväzkami a nevyžadujú externý dohľad.

Vyhlásil to v utorok taliansky premiér Mario Monti.

Po skončení stretnutia európskych ministrov financií Monti povedal, že existuje „bezvýhradná“ podpora pre takého krátkodobé opatrenia zameraná na stabilizáciu finančných trhov, za ktoré Taliansko úspešne lobovalo už na summite EÚ na konci júna.

Monti ďalej povedal, že hocijaká krajina žiadajúca pomoc zo záchranných fondov na zníženie výnosov zo svojich dlhopisov by nemala podliehať žiadnemu monitorovaciemu procesu, čiže takzvanej trojky veriteľov.

Musí však dokázať, že jej verejné financie sú na správnej ceste a že pokročila pri plnení reforiem. „Bolo by nebezpečné povedať, že Taliansko tento mechanizmus nikdy nepoužije. Taliansko môže mať záujem,“ dodal Monti.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...