Taliansko sa pripravuje na odchod Grécka z eurozóny

RÍM 24. mája (SITA, Reuters) – Taliansko chce zabrániť odchodu Grécka z eurozóny, na túto možnosť sa však musí pripraviť. Vyhlásil to vo štvrtok námestník ministra hospodárstva Vittorio Grilli.

„Musíme byť vždy pripravení, v akejkoľvek situácii,“ uviedol Grilli v odpovedi na otázku, či sa Taliansko pripravuje na odchod Grécka z menovej únie. „Všetky možnosti sú otvorené, hoci našim cieľom je tomu zabrániť,“ dodal predstaviteľ talianskej vlády.

Pracovná skupina ministrov financií eurozóny údajne vyzvala členské štáty, aby sa začali individuálne pripravovať na možnosť odchodu Grécka z eurozóny. Lídri EÚ na neformálnom summite v stredu opäť vyzvali Grécko, aby pokračovalo na ceste reforiem a úsporných opatrení, ku ktorým sa Atény zaviazali v rámci dohody o medzinárodnom úverovom programe.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...