Taliansko šetrí, deficit znížilo o viac ako šesť milárd eur

RÍM 3. mája (WEBNOVINY) – Rozpočtový deficit verejného sektora v Taliansku sa v apríli výrazne znížil. V sledovanom období dosiahol úroveň približne 2,3 mld. eur, kým v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka bol vo výške 8,8 mld. eur. V stredu o tom informovalo talianske ministerstvo financií.

Za prvé štyri mesiace sa tento deficit v súčte vyšplhal na 30,5 mld. eur, uvádza sa v stanovisku ministerstva, s tým, že v rovnakom období minulého roka to bolo 39,8 mld. eur.

Talianska vláda nariadi ešte do konca tohto roku opatrenia, ktoré by mali priniesť úsporu vo výške 4,2 mld. eur. Väčšinu z usporenej sumy by mali tvoriť škrty vo výdavkoch ministerstiev a úspora vo verejných službách. Vláda dúfa, že sa jej takto podarí predísť ďalšiemu zvyšovaniu dane z pridanej hodnoty (DPH), ku ktorému by talianska vláda mala pristúpiť ešte v tomto roku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...