Taliansky sektor služieb v decembri oslabil

RÍM 4. januára (WEBNOVINY) – Taliansky sektor služieb zaznamenal v decembri devätnásty mesiac poklesu po sebe. Množstvo novovzniknutých podnikov v oblasti služieb v Taliansku sa v sledovanom období znížilo najvýraznejšie od júla minulého roku.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúr Markit a ADACI zverejnených v piatok. Index nákupných manažérov (PMI) talianskeho sektora služieb, ktorý obidve agentúry zostavujú, vzrástol na 45,6 bodu z novembrovej úrovne 44,6 bodu. Ostáva tak pod hranicou 50 bodov, ktorá oddeľuje rast od poklesu. Jedenásť analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters predpokladalo, že sa index dostane na úroveň 45 bodov.

Odchádzajúca vláda premiéra Maria Montiho predpokladá pokles hospodárstva krajiny v minulom roku o 2,4 % a zmenšenie ekonomiky v roku 2013 na úrovni 0,2 %. Údaje z talianskej ekonomiky ukazujú, že tretie najväčšie hospodárstvo v eurozóne bude v recesii aj v nasledujúcich mesiacoch, hoci najhoršiu fázu poklesu by krajina mohla mať už za sebou.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...