Telekomunikačný úrad uložil povinnosti trinástim operátorom

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – Telekomunikačný úrad (TÚ) SR na základe analýz trhov určil trinásť fixných operátorov za významné podniky na veľkoobchodnom trhu ukončovania volania v jednotlivých fixných verejných telefónnych sieťach.

Všetkých troch mobilných operátorov určil za významné podniky na veľkoobchodnom trhu ukončenia volania v jednotlivých verejných mobilných telefónnych sieťach.

Úrad im uložil povinnosti, ktorých cieľom má byť podpora efektívnej súťaže a rozvoj vnútorného trhu. Ako v piatok informoval hovorca TÚ Roman Vavro, operátori majú zákonnú možnosť podať rozklad do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

K doterajším významným podnikom na veľkoobchodnom trhu ukončovania volania v jednotlivých fixných verejných telefónnych sieťach, teda operátorom Antik Telecom, GTS Slovakia, Orange Slovensko, Slovanet, Slovak Telekom, Swan, Trnavatel, UPC Broadband Slovakia a ŽSR-ŽT pribudli DH Telecom, Inomanet, IPfon a VM Telecom.

Všetkým spomenutým operátorom regulátor uložil povinnosť transparentnosti, povinnosť nediskriminácie, povinnosť prístupu k určitým sieťovým prostriedkom a povinnosť regulácie cien za ukončovanie volania. Mobilní aj fixní operátori mali tieto povinnosti uložené aj doteraz podľa predchádzajúcich analýz trhov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...