Tepláreň Košice nemá na výplaty, bývalé vedenie vinu odmieta

11.7.2012

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Bývalé vedenie spoločnosti Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) odmieta obvinenia súčasného generálneho riaditeľa Ladislava Kocha, podľa ktorého nesie zodpovednosť za nedostatok finančných prostriedkov na účte firmy.

„V prípade, že TEKO nemá v týchto dňoch dostatok finančných prostriedkov na vykrytie svojich záväzkov, vrátane miezd pre zamestnancov, je za túto situáciu plne právne zodpovedné nové vedenie TEKO,“ tvrdí v stanovisku predošlé vedenie.

Podľa neho mali súčasní manažéri pri nástupe do funkcií dostatok informácií o hospodárskej situácii spoločnosti.

„Odvolaný finančný riaditeľ Ján Huraj dňa 15. júna tohto roku osobne v písomnej forme odovzdal novému vedeniu komplexnú informáciu o ekonomickej a finančnej situácii TEKO s najdôležitejšími opatreniami, ktoré je nutné riešiť do konca roka 2012,“ uvádza sa v stanovisku.

Hospodársky výsledok TEKO za prvých päť mesiacov tohto roku bol podľa predošlého vedenia zisk 1,5 mil. eur pričom k dátumu odvolania 14. júna mala spoločnosť uhradené všetky svoje záväzky v lehote splatnosti, vrátane miezd zamestnancov.

„Je nám ľúto, že za nekompetentnosť trpia radoví zamestnanci TEKO, ktorí si vzorne plnia svoje pracovné úlohy bez ohľadu na náhle výmeny vrcholového manažmentu,“ dodáva bývalé vedenie.

Podľa informácií zverejnených denníkom Košický Korzár nemá TEKO na účte momentálne žiadne peniaze, a preto spoločnosť posunula termín výplat zamestnancov za jún.