Tesco dostalo negatívny výhľad ratingu od agentúry S&P

BRATISLAVA 31. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s v utorok revidovala výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti britského maloobchodného reťazca Tesco PLC zo stabilného na negatívny.

Domnievame sa, že vzhľadom na terajšie náročné podmienky v odvetví bude v prípade britského maloobchodného reťazca Tesco PLC pokračovať trend oslabovania ziskovosti a slabého rastu tržieb, uviedla agentúra.

Dlhodobý aj krátkodobý rating firmy Tesco však agentúra potvrdila na úrovni A-/A-2.

Tesco Stores SR, a.s. vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje vyše 120 obchodov, z ktorých sú takmer polovica hypermarkety. Prevádzkuje tiež dve distribučné centrá na potraviny v Beckove a Prešove a štyri obchodné centrá.

Tržby spoločnosti na Slovensku vlani medziročne stúpli o 12 % a bez započítania dane z pridanej hodnoty dosiahli 1,3 mld. eur. Tesco Stores SR, a.s. je súčasťou britskej maloobchodnej skupiny Tesco.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...