Tesco musí v Británii zaplatiť pokutu za neférové praktiky

LONDÝN 27. februára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Tesco Plc, ktorá je najväčším maloobchodným reťazcom vo Veľkej Británii, zaplatí britskému protimonopolnému úradu pokutu za neférové praktiky pri cenotvorbe, v rámci dohody zníženú na 6,5 mil. GBP.

Britský Úrad pre férový obchod (OFT) po vyšetrovaní v roku 2011 rozhodol, že Tesco sa podieľalo na dohode, v rámci ktorej sa v rokoch 2002 a 2003 stanovili neférové predajné ceny syra. Reťazcu pôvodne vyrubil pokutu vo výške 10,4 mil. GBP. Tesco sa však voči rozhodnutiu OFT odvolalo.

„Spoločnosť Tesco je rada, že sa dnes podarilo vyšetrovanie OFT definitívne uzavrieť,“ píše sa na internetovej stránke spoločnosti. V odvolacom konaní sa pritom nakoniec potvrdilo, že spoločnosť v roku 2002 naozaj trikrát porušila britské protimonopolné zákony koordinovaním zvýšení cien syra. Ostatné obvinenia však odvolacia komisia zrušila.

Tesco pôsobí na Slovensku od roku 1996 prostredníctvom spoločnosti Tesco Stores SR, a. s. Tá prevádzkuje viac ako 130 obchodov, pričom v poslednom čase expanduje najmä s formátom supermarketov s menšou predajnou plochou. So svojimi takmer 10 tisíc zamestnancami patrí Tesco k najväčším súkromným zamestnávateľom na Slovensku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...