Tlak trhu na Rím a Madrid je podľa šéfa OECD nebezpečný

RÍM 11. júla (WEBNOVINY) – Tlak na talianskych a španielskych dlhopisových trhoch je veľmi nebezpečný a EÚ to musí okamžite riešiť vytvorením systému, ktorý podporuje krajiny realizujúce reformy. V stredu to vyhlásil šéf Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) Angel Gurría.

A. Gurría rovnako dodal, že Európsky mechanizmus pre stabilitu (ESM) musí byť funkčný čo najskôr, aby mohol začať intervenovať na dlhopisových trhoch. ESM by sa mal pritom podľa neho posilniť, aby vyslal trhom silný signál.

„Teraz sme svedkami tlakov na Taliansko a Španielsko, čo je veľmi nebezpečné, ak ich nezačneme riešiť okamžite. Plnia si všetky svoje úlohy…stále však nemáme systém, ktorý podporuje alebo odmeňuje cnosti a dobrú politiku,“ poznamenal o Taliansku a Španielsku.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...