Tranzitný ticketing budú môcť vodiči využívať do konca júna

BRATISLAVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Vodiči nákladných automobilov budú môcť využiť na vybraných úsekoch ciest na Slovensku tzv. tranzitný ticketing dlhšie.

Od začiatku januára 2012 totiž nadobudne účinnosť vyhláška rezortu dopravy, ktorá predlžuje účinnosť tejto formy úhrady do 30. júna 2012. Prevádzkovatelia vozidiel s povinnosťou platiť mýto budú mať aj naďalej k dispozícii 12 tranzitných úsekov ciest v rámci celého Slovenska, informuje spoločnosť SkyToll.
Naposledy bola táto možnosť platenia mýta predĺžená o štyri mesiace od septembra do konca tohto roka.

Tranzitný ticketing funguje od 12. januára 2010 ako náhradný spôsob platenia mýta pre nákladné automobily nad 3,5 tony.
Systém funguje na princípe vydania časovo obmedzeného ticketu na vybraných hraničných priechodoch. Nákladné automobily pri tranzitnom prejazde cez Slovensko nemusia mať namontovanú palubnú jednotku na výpočet mýtneho. Do marca tohto roka mohli na to využívať pôvodne osemnásť tranzitných trás, šesť málo využívaných však bolo zrušených.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...