Trnavský župan prichystal podľa Uhliarika hrozienkový kšeft

BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) – Trnavský župan Tibor Mikuš podľa jeho protikandidáta v novembrových regionálnych voľbách Ivana Uhliarika pripravil hrozienkový kšeft, ktorým je privatizácia nemocníc v kraji.

Ako povedal Uhliarik v utorok novinárom, ide o presun dlhov regionálnych nemocníc na občanov kraja.

Uhliarik upozornil, že Mikuš pripravil návrh na zrušenie príspevkových organizácií, ktorými sú nemocnice v Skalici, Galante a Dunajskej Strede, pričom podľa neho ide o kšeft, o ktorom občania nemajú tušenie.

Mikuš podľa Uhliarika uvádza ako dôvod privatizácie zadlženosť nemocníc. „Ale podstatná časť dlhov prechádza na župu a občanov. Finančné skupiny si povyberajú hrozienka z koláča a ľudom zostávajú dlhy,“ zdôraznil.

Mikuš podľa Uhliarika finančným skupinám dáva zlaté vajcia a občanom dlhy, pričom občania na to doplatia dvakrát. Prvýkrát stratou kontroly a druhýkrát tým, že dlh prejde na občanov.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...