Tržby írskeho maloobchodu v decembri poklesli

DUBLIN 28. januára (WEBNOVINY) – Objem maloobchodných tržieb v Írsku v decembri poklesol medziročne o 1 % a zaznamenal tak najvýraznejší medziročný pokles za posledných päť mesiacov.

Vyplýva to z pondelňajších predbežných údajov írskeho štatistického úradu. Pod tento pokles sa podpísal slabý predaj automobilov. Predaj motorových vozidiel v Írsku v sledovanom období medziročne poklesol o 22 %.

Objem maloobchodných tržieb v porovnaní s novembrom v krajine poklesol o 0,1 %. V novembri medzimesačne klesli tržby maloobchodu o 1,2 %, zatiaľ čo predbežné údaje hovorili o poklese na úrovni 1,1 %. Medziročný pokles bol v novembri na úrovni 0,2 %, zatiaľ čo podľa predbežných údajov mal byť tento pokles na úrovni 0,5 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...