Tržby nemeckého maloobchodu prudko oslabili

BERLÍN 31. januára (WEBNOVINY) – Tržby nemeckého maloobchodu zaznamenali v decembri najhlbší prepad za viac ako tri roky.

Údaje, ktoré zverejnil vo štvrtok federálny štatistický úrad, spochybňujú očakávania, že súkromný dopyt v tomto roku dokáže nahradiť oslabený export ako pilier rastu najväčšej európskej ekonomiky.

Tržby v decembri medziročne klesli o 4,7 %, čo bol najvýraznejší prepad od mája 2009 a v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa zmenšili o 1,7 %.

Ekonómovia oslovení v prieskume agentúry Reuters predpovedali medziročný pokles o 1,6 % a a medzimesačný na úrovni 0,1 %. Agentúra však pripomína, že predbežné údaje z nemeckého maloobchodu podliehajú častým revíziám.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...