Turecko si brúsi zuby na bohatých, vyhlásilo daňovú amnestiu

ISTANBUL 22. mája (WEBNOVINY) – Turecký parlament schválil v utorok daňovú amnestiu s cieľom presvedčiť bohatých Turkov, aby previedli svoj majetok zo zahraničia späť do krajiny.

Amnestia platí pre jednotlivcov a spoločnosti, ktorí svoje zahraničné aktíva deklarujú do konca júna. Peniaze sa po návrate do Turecka zdania dvojpercentnou sadzbou, vďaka čomu sa ich majitelia vyhnú dani, ktorá by inak dosiahla 30 až 40 %, informuje agentúra Reuters.

Úrady tiež nebudú skúmať, či majetok pochádzal z Turecka a vlastníci ho držali neoprávnene v zahraničí. Turecko pristúpilo k podobnému kroku naposledy v roku 2009. Daňová amnestia, ktorá mala zmierniť dopady globálnej finančnej krízy, priniesla do štátnej pokladnice zhruba 50 mld. tureckých lír (TRY).

Turecko dosiahlo v roku 2011 najvyšší hospodárky rast v Európe. Hrubý domáci produkt (HDP) krajiny sa zväčšil o 8,5 %, vlani však ekonomika prudko spomalila na 2,2 %.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...