ŤZP ľudia sa v nemocniciach cítia nedôstojne, chcú diskusiu

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Staré postele, málo sociálnych zariadení, zlé hygienické podmienky či krádeže počas hospitalizácií. Aj takto podľa Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov SR (AOZPO) vyzerajú v súčasnosti slovenské nemocnice.

„Naši členovia pri hospitalizáciách denne zažívajú situácie, ktoré hraničia s ľudskou dôstojnosťou,“ tvrdí prezidentka AOZPO Katarína Dekánková.

Asociácia sa preto rozhodla otvoriť diskusiu o kvalite služieb v nemocniciach a nájsť riešenia, ktoré by ju pomohli zlepšiť. Ako Dekánková podotkla, ich cieľom nie je hodnotiť odborné výkony zdravotníkov, ale podmienky v akých sa pacienti liečia, keďže tie majú vplyv na ich uzdravovanie.

AOZPO vyzvala svojich členov, aby sa s ňou podelili o skúsenosti z pobytu v nemocnici, a to aj prostredníctvom fotografií, ktoré zachytávajú nedôstojné podmienky v zariadení. Uverejňovať ich bude na svojej webovej stránke.

„Na základe vyzbieraných informácií bude následne otvárať diskusiu a snažiť sa hľadať s kompetentnými riešenia na zlepšenie tohto stavu,“ konštatuje asociácia.

Asociácia organizácií zdravotne postihnutých občanov Slovenskej republiky

Vznikla v roku 1994. Jej cieľom je účinnejšie presadzovať vytváranie rovnakých podmienok a príležitostí pre zdravotne postihnuté osoby, ako majú ostatní občania štátu v duchu medzinárodných dokumentov o ľudských právach, ktoré boli prijaté členskými štátmi OSN.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...