Únia si posvieti na zadné dvierka firiem pri platení daní

BRUSEL 11. februára (WEBNOVINY) – Európske regulačné úrady prešetria medzery v pravidlách firemných daní, prostredníctvom ktorých si spoločnosti znižujú svoju daňovú povinnosť. Úrady budú zisťovať či tieto „zadné dvierka“ neporušujú pravidlá spravodlivej hospodárskej súťaže.

V utorok to vyhlásil európsky komisár pre hospodársku súťaž Joaquín Almunia. Tieto vyhlásenia prichádzajú v čase, keď veľké spoločnosti ako Starbucks, Apple, či Amazon čelia kritike za to, že si znižujú svoju daňovú povinnosť presunom ziskov do daňových rajov.

Zo stanoviska Joaquína Almuniu vyplýva, že regulačné orgány počas uplynulých niekoľkých mesiacov poslali žiadosť o informácie tým členským krajinám, pri ktorých vznikli pochybnosti o konzistentnosti niektorých aspektov ich legislatívneho rámca, alebo pochybnosti o ich administratívnych praktikách. Ako protimonopolná autorita v EÚ, Európska komisia môže prikázať vládam, aby si vzali späť pomoc, ktorú poskytli spoločnostiam v rozpore s platnou legislatívou.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...