Únia tlačí na Rusko, chce rokovať o zákaze dovozu bravčového

BRUSEL 9. februára (WEBNOVINY) – Európska komisia (EK) v piatok opäť vyzvala Rusko na rokovania o zrušení zákazu na dovoz bravčového mäsa z viacerých členských krajín EÚ.

Moskva zákazom oficiálne reagovala na výskyt afrického typu prasacieho moru (ASF), ktorý zaznamenali v Litve a od 24. januára začala blokovať aj dánske, holandské a nemecké kamióny prevážajúce na ruské územie bravčové výrobky aj napriek tomu, že celoplošný zákaz zo všetkých krajín EÚ nezaviedla.

„Boli prijaté okamžité opatrenia, čím sa zabránilo šíreniu choroby z postihnutých častí Litvy,“ uviedol vo vyhlásení komisár pre zdravie Tonio Borg s tým, že Rusko bráni exportu bravčového mäsa aj z členských štátov EÚ, ktoré nie sú incidentom postihnuté. Borg je podľa vlastných slov ochotný okamžite odcestovať do Moskvy a rokovať o náprave vzniknutej situácie.

Odporúčame:

Rusi zakázali dovoz bravčového mäsa, kritizuje ich EÚ

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...