Únia vyčlení mladým pracujúcim Slovákom 300 miliónov eur

28.4.2012

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) – Slovensko by malo použiť na podporu zamestnanosti mladých s využitím eurofondov približne 300 miliónov eur.

Štátny tajomník ministerstva dopravy František Palko spolu so štátnym tajomníkom ministerstva práce Branislavom Ondrušom rokovali v piatok v Bruseli s predstaviteľmi Európskej komisie o možnosti podpory zamestnanosti mladých.

Ako agentúru SITA informoval hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa, ohrozené peniaze zo štrukturálnych fondov majú byť presunuté do Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia.

„Rokovanie bolo úspešné pre obe strany, vyjasnili sme si všetky potrebné otázky,“ vyhlásil Palko po stretnutí so zástupcami komisie. Brusel ocenil progres, ktorý slovenská vláda urobila v poslednom čase pri podpore mladých nezamestnaných.

Peniaze na podporu zamestnanosti mladých pôjdu najmä na projekty v oblasti aktívnej politiky zamestnanosti, ale aj v oblasti preplácania časti pracovných nákladov takýchto zamestnancov.

„Zároveň pôjde o podporu malého a stredného podnikania prostredníctvom Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast. Základnou podmienkou je, aby všetky podporené projekty boli naviazané na tvorbu nových pracovných príležitostí,“ uviedol ďalej Kóňa.

Ministerstvo dopravy ako riadiaci orgán pre využívanie eurofondov bude analyzovať možnosti a v najbližšom čase predstaví najlepšie riešenia na presun potrebných financií zo štrukturálnych fondov, kde je čerpanie ohrozené.