UniCredit Leasing s EIB opäť podporí rozvoj podnikania

30.9.2013

BRATISLAVA 30. septembra (WBN/PR) – Spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia a Európska Investičná Banka (EIB) podpísali novú zmluvu na úverovú linku v objeme 100 miliónov Eur určených na rozvoj segmentu malého a stredného podnikania (SME).

Spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia týmto nadviazala na úspešnú spoluprácu s EIB z predošlých rokov, kedy svojim zákazníkom podporila tisíce projektov a poskytla financovanie vo výške 140 miliónov Eur.

Finančné prostriedky sú prednostne určené na úverové financovanie segmentu malého a stredného podnikania – SME (podnikov, ktoré majú do 250 zamestnancov) a tzv. Mid-Cap segmentu (podnikov, ktoré majú do 3 000 zamestnancov).

„Naši zákazníci môžu získať zvýhodnené financovanie, na ktorom sa môže EIB podieľať až do výšky 100 % financovanej hodnoty, s poskytnutím benefitu v podobe zníženia klientskej úrokovej sadzby,“ doplnil informáciu Dušan Keketi, podpredseda predstavenstva UniCredit Leasing Slovakia, zodpovedný za oblasť obchodu.

UniCredit Leasing Slovakia je lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996 a je súčasťou finančnej skupiny UniCredit. Je jedným z popredných hráčov na domácom trhu, stabilne umiestneným v rámci vrcholných pozícií už niekoľko rokov. Dnes sa môže spoľahnúť na tím lízingových profesionálov s odbornými znalosťami domáceho finančného trhu, s podporou jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. S cieľom sprístupniť svoje produkty a služby bližšie k zákazníkom, spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia zriadila sieť 13 obchodných miest po celom Slovensku: v Bratislave, Banskej Bystrici, Dunajskej Strede, Komárne, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rožňave, Trenčíne, Trnave a v Žiline. www.unicreditleasing.sk

UniCredit je vedúcou európskou komerčnou bankou so silnými koreňmi v 20 krajinách. Naša celková celosvetová sieť zahŕňa približne 50 trhov s viac než 9 200 pobočkami a viac než 152 000 zamestnancami (k 30. aprílu 2013). V regióne strednej a východnej Európy UniCredit riadi najväčšiu medzinárodnú bankovú sieť s viac ako 3 600 pobočkami. Skupina pôsobí v Azerbajdžane, Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Chorvátsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Taliansku, Turecku a na Ukrajine.