U.S. Steel oslabil pokles cien jej produktov, stratila zisky

PITTSBURGH 31. júla (WEBNOVINY) – Americká hutnícka spoločnosť U.S. Steel Corp v druhom štvrťroku evidovala medziročný pokles zisku o viac ako 50 %.

Poškodil ju pokles cien jej produktov a rastúce náklady na suroviny a energiu. Svojim ziskom za druhý kvartál však aj tak prekonala očakávania analytikov. U.S. Steel informovala, že jej čistý zisk bol v sume 101 mil. USD čiže 62 centov na akciu.

V rovnakom štvrťroku minulého roka bol v objeme 222 mil. USD čiže 1,33 USD na akciu. Zisk firmy bez zohľadnenia niektorých jednorazových položiek bol za druhý kvartál na úrovni 69 centov na akciu.

U.S. Steel tak prekonal predpoklad analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí odhadovali, že na tejto báze bude zisk spoločnosti vo výške 47 centov na akciu. Tržby podniku v druhom štvrťroku mierne oslabili na 5 mld. USD zo sumy 5,1 mld. USD.

Na Slovensku U.S. Steel podniká prostredníctvom spoločnosti U.S. Steel Košice, s.r.o. (USSK), ktorá vznikla v roku 2000 prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...