USA chvália Grécko za ekonomické reformy

ATÉNY 22. júla (WEBNOVINY) – Minister financií Spojených štátov Jack Lew oceňuje tvrdú prácu gréckeho premiéra Antonisa Samarasa a vyzýva jeho vládu, aby pokračovala v ekonomických reformách.

Lew tak verejne prejavil dôveru Samarasovej vláde po stretnutí v Aténach. Grécko prešlo náročným obdobím úprav a reforiem. „Sme si vedomí ťažkých rozhodnutí a obetí v posledných rokoch, rovnako ako výziev, ktoré pretrvávajú,“ uviedol Lew. „Obzvlášť ma teší, že vláda je blízko dokončenia hodnotenia súčasného programu,“ dodáva.

Americký minister financií si tak urobil zástavku v gréckom hlavnom meste po stretnutí G20 v Moskve. Ďalej vyhlásil, že bude pokračovať v monitorovaní udalostí v Grécku. Ešte v piatok vyzval európskych lídrov, aby zvážili svoje politiky úsporných opatrení a viac sa zamerali na podporu ekonomického rastu a zamestnanosti.

Diskusie o udržateľnej úrovni úspor v Európe aj naďalej rozdeľujú globálnu ekonomickú komunitu. Medzinárodný menový fond (MMF) vyzýva na flexibilnejší prístup, zatiaľ čo niektoré európske krajiny s Nemeckom na čele presadzujú potrebu kontroly rozpočtov.

Lew ďalej uviedol, že spolupráca s Európou je aj naďalej na vrchole jeho programu, pretože pracovné miesta v USA a rast sú neoddeliteľne spojené so situáciou na kontinente. Americký minister financií navštívil Atény pred stretnutím prezidenta Baracka Obamu s gréckym premiérom, ktoré je na pláne 8. augusta.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...