USA viac vyváža, deficit bežného účtu klesol

WASHINGTON 18. septembra (WEBNOVINY) – Deficit bežného účtu platobnej bilancie USA sa v druhom štvrťroku zmenšil viac, ako sa očakávalo, keďže krajina zväčšila export a zmenšila dovoz.

Deficit bežného účtu, ktorý meria toky tovarov, služieb a investícií do krajiny aj z nej, sa zmenšil na 117,4 mld. USD. Informovalo o tom v utorok americké ministerstvo obchodu.

Deficit bežného účtu tak bol na úrovni 3 % hrubého domáceho produktu (HDP), čiže bol najmenší od tretieho štvrťroka 2011.

Dovoz tovarov klesol o 0,5 % na 579,9 mld. USD a vývoz tovarov o 1,4 % posilnil na 394,1 mld. USD. Prebytok v oblasti kapitálových tokov sa zvýšil na 55,5 mld.

USD, keďže zisky amerických podnikov v zahraničí vzrástli na 184,6 mld. USD. Analytici očakávali, že deficit bežného účtu platobnej bilancie USA v druhom štvrťroku klesne na sumu 125,5 mld. USD.

(1 EUR = 1,3054 USD)

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...