V miliónovom podvode údajne figurujú aj ľudia z ministerstva

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Skupina podvodníkov vybrala v mene Ministerstva hospodárstva SR (MH) od investorov vyše štyri milióny eur.

Ako informoval na pondelňajšej tlačovej besede minister hospodárstva Juraj Miškov, podvodníci oklamali osem rakúskych investorov, ktorí sa chceli na Slovensku zúčastniť projektov na zatepľovanie budov.

“Rezort hospodárstva pritom nemá s projektmi tohto druhu nič spoločného,“ zdôraznil Miškov, ktorý vyzval investorov na opatrnosť. “Vyzývam podnikateľov k maximálnej opatrnosti pri komunikácii s rôznymi takzvanými expertmi,“ dodal minister.

Do podvodu mali byť zatiahnutí aj dvaja pracovníci rezortu hospodárstva. Tí už podali na neznámych páchateľov trestné oznámenie. “Či to bolo s ich vedomím, alebo nie, tak to nech už posúdia orgány činné v trestnom konaní,“ podotkol Miškov.

Trestné oznámenie o podozrení spáchania trestného činu podvodu v súbehu s ďalšími trestnými činmi už podalo na neznámych páchateľov aj samotné ministerstvo hospodárstva. “Ide o poškodenie dobrého mena Slovenska, o hrubé zneužitie mena Ministerstva hospodárstva SR,“ konštatoval Miškov. Podľa ministra sa v súčasnosti javí, že skupinu podvodníkov tvorili okrem Slovákov aj zahraničné osoby.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...