V pondelok klesli ceny ropy aj zlata

NEW YORK 13. marca (WEBNOVINY) – Ceny ropy v pondelok klesli. Podpísali sa pod to obavy z recesie v Taliansku a spomaľujúceho ekonomického rastu v Číne.

Zmenšil sa tiež strach z okamžitého narušenia dodávok čierneho zlata v dôsledku napätia medzi Iránom a Západom.

Aprílové dodávky britskej ropy Brent sa oslabili o 64 centov na 125,34 USD za barel a počas dňa sa obchodovali v pásme 124,20 až 125,98 USD za barel. Aprílové dodávky ľahkej americkej ropy zlacneli o 1,06 USD na 106,34 USD za barel.

Ceny zlata v úvode týždňa oslabili, keď klesali spolu s ropou v dôsledku obáv o ekonomiku, ktoré sa zvýšili po tom, ako Čína vykázala vo februári najväčší obchodný deficit za posledných desať rokov.

Ceny žltého kovu tak klesli po prekvapivom výraznom raste v závere minulého týždňa, ktorého motorom bol tretí mesačný rast nových pracovných miest v ekonomike USA po sebe.

Spotová cena zlata bola o 18:55 GMT na úrovni 1 700,50 USD za uncu, čo bolo o 0,4 % menej ako záverečná hodnota z piatka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy zlacneli o 11,70 USD na 1 699,80 USD za uncu

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...