V Rakúsku sa bude dať jednoduchšie založiť s.r.o.

VIEDEŇ 20. mája (WEBNOVINY) – Rakúsko chce uľahčiť zakladanie spoločností s ručením obmedzeným (s.r.o.). Vláda vo Viedni preto navrhuje znížiť minimálny kapitál pri zakladaní spoločnosti na 10 tisíc eur zo súčasných 35 tisíc eur.

Platba zložená v hotovosti pri registrácii s.r.o. by sa tým znížila na 5 tis. eur zo súčasných 17 tis. eur, informuje agentúra APA.

Podľa údajov rakúskeho ministerstva spravodlivosti priemerná výška základného kapitálu v Európskej únii predstavuje 8 tisíc eur, keď napríklad v Nemecku postačuje na založenie s.r.o. iba jedno euro.

Väčšina nových s.r.o. pôsobí v službách a potrebuje menší kapitál, tvrdí ministerstvo, podľa ktorého prax ukázala, že základný kapitál v krízových situáciách firmy väčšinou aj tak nemali k dispozícii.

Minimálna ročná sadzba dane zo zisku právnických osôb má podľa návrhu klesnúť na 500 z 1 750 eur a celková výška notárskych poplatkov sa zníži o zhruba polovicu. Niektoré typy jednoosobových s.r.o. bude možné u notára registrovať už za 45 eur, čo prinesie úsporu 1 100 eur.

Svoj základný kapitál budú môcť znížiť na 10 tis. eur aj existujúce s.r.o. S výnimkou zmiernenia podmienok pre výšku základného kapitálu sa pravidlá fungovania s.r.o. v Rakúsku nemenia, uviedla agentúra APA.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...