V Ružomberku chceli Aupark, majú parkovisko

RUŽOMBEROK 27. marca (WEBNOVINY) – Na pozemku, kde by mal stáť v Ružomberku Aupark, bude dočasne parkovisko.

Vyplynulo to z rokovaní medzi vedením mesta a spoločnosťou HB Reavis, uviedol primátor Ružomberka Ján Pavlík. „Predstavitelia HB Reavis nám ponúkli, že upravia plochu, pozemok je v súčasnosti oplotený. Upravený areál bude slúžiť aspoň na parkovanie alebo prechod ľudí,“ konštatoval Pavlík.

Roman Karabelli zo spoločnosti HB Reavis totiž v druhej polovici marca informoval, že projekt ružomberského Auparku je na neurčitý čas zastavený. „Za zastavením je hospodársky útlm. Viedol k výraznému zníženiu spotrebiteľských výdavkov domácností a konzervatívnym expanzným plánom maloobchodníkov,“ povedal Karabelli.

Pôvodne malo polyfunkčné centrum v Ružomberku stáť na ploche 10-tisíc metrov štvorcových, po skresaní to má byť šesť až sedemtisíc metrov štvorcových. „Pozemok, na ktorom by mal Aupark stáť, zatiaľ nepredávame,“ dodal Karabelli.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...