V Senici otvorili ďalší závod na automobilové dielce

11.10.2013

SENICA 11. októbra (WEBNOVINY) – O spoločnosti ArcelorMittal Tailored Blanks

Spoločnosť ArcelorMittal Tailored Blanks je svetový výrobca laserom zváraných polotovarov určených pre automobilový priemysel. Ako vyplýva z Obchodného registra SR, firma ArcelorMittal Tailored Blanks Senica vznikla v roku 2006 pod názvom Tailored Blank Senica.

Od roku 2007 do roku 2009 pôsobila pod názvom Noble International Senica. Jediným spoločníkom je firma ArcelorMittal Tailored Blanks NV so sídlom v Belgicku.Výrobný závod spoločnosti ArcelorMittal Tailored Blanks otvorili v piatok v Senici.

Vyrábať bude laserom zvárané oceľové dielce pre automobilový priemysel. Spoločnosť od roku 2006 pôsobila v prenajatých priestoroch, od piatka presúva výrobu do vlastného závodu.

Skupina ArcelorMittal má v Senici tri závody, v ktorých zamestnáva približne 200 ľudí a je kľúčovým investorom v miestnom priemyselnom parku.

Spoločnosť do vlastných priestorov podľa jej riaditeľky Leen Van Aken investovala približne 10 miliónov eur, na budúci rok plánuje vyrobiť 1,5 milióna dielcov pre trnavskú automobilku Peugeot Citroën, pre českú Škoda Auto a ďalších zákazníkov.

K doterajším trom desiatkam zamestnancov pribudlo ďalších tridsať, perspektívne má však zamestnávať až sto ľudí. Miera nezamestnanosti dosahuje v Senici v súčasnosti približne 13 %.

Investíciu ocenil predseda vlády Robert Fico, ktorý zdôraznil, že spoločnosť nepožiadala o investičné stimuly. Skupinu ArcelorMittal označil za srdce priemyselného parku v Senici, čo potvrdil aj primátor Ľubomír Parízek. ArcelorMittal Tailored Blanks bol podľa neho v roku 2006 prvým investorom v novootvorenom priemyselnom parku. Dnes park prináša do rozpočtu mesta 500-tisíc eur na dani z nehnuteľností.

Obrazom: Skupina ArcelorMittal otvorila ďalší závod v Senici

Robrecht Himp z manažmentu skupiny ArcelorMittal sa počas otvorenia závodu obrátil na Roberta Fica s požiadavkou, aby bolo Slovensko v rámci Európy aj naďalej konkurencieschopné, napríklad v cene energií. Fico mu odpovedal, že cena energií bude v najbližšom čase skôr klesať.